background

Baharat Mağazası Dekorasyonu

Hizmet Hakkında Kısa Bilgi

Mağaza dekorasyonu konusunda en mühim olan şey hiç şüphesiz müşteriye doğrudan doğruya hitap etmesidir. Müşterilerin beğenisine sunulmuş olan baharat ürünlerini oldukça güzel gösterecek en önemli unsur ise bu ürünlerin sergilendiği tezgâh yani mağazanın dekorasyonu olacaktır.

İlk olarak burada vermiş olduğumuz bilgilerin baharat dükkânı açmak isteyen ya da hali hazırda var olan marketinin içerisinde açacağı baharat reyonu düzenlemek isteyen kimseler için hazırlanmıştır. Bundan mütevellit başka alanlarda iş yapmayı düşünen örneğin kuruyemiş dekorasyonu hakkında fikir edinmek isteyen kimselerin Kuruyemiş Dekorasyon Önerileri başlığımıza göz atmaları gerekir.

background
Hizmet Detayı

İlk izlenim elbette ki yalnızca insan ilişkileri için mühim olan bir şey değildir. Aynı zamanda mağaza sektöründe özellik ile baharat gibi yiyeceklerde kullanılacak malzemelerde müşteriyi etkilemek oldukça mühimdir. Bundan dolayı da baharatları gelişigüzel bir şekilde tezgâhın üzerine sermek elbette doğru bir yaklaşım olmaz. Albenisi bulunmayan bir dükkân içerisinde müşterinin bırakın alışveriş yapması durması bile imkansızdır.

Mağaza dekorasyon koşullarından ilki hangi stilde tasarım yapıyor olur iseniz olun müşterilerin dükkanınızın içerisinde rahat bir şekilde dolaşmalarını sağlamanız gerekiyor. İnsanların tezgâh başında oluşturduğu sıralardan dolayı bıkkınlık yaşayacak insanlar dükkanınızda fazla durmadan dışarı çıkacaktır. Bundan mütevellit ilk olarak rahat ve geniş bir ortam yaratmanız gerekiyor.

Bunun ile beraber baharat dekorasyon fikirleri arasında en önemli yere sahip olan konuların başında renk seçimi gelir. Seçeceğiniz rengin baharat reyonu için uyumlu olması sayesinde müşterinin mağaza içerisinde rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayabilirsiniz. Renklerin özellik ile akılda kalıcı bir biçimde dekorasyonlar ve satılacak olan baharatlar ile uyumlu olması son derece mühimdir.

 

AYDINLATMANIN ÖNEMİ

 

Bütün bunlara ek olarak aydınlatma konusu da mağazanızın bıraktığı izlenim açısından son derece mühimdir. Maalesef bazı baharatçılar aydınlatma hususunda çok fazla abartıya kaçtığından dolayı insanlar gözlerini kamaştıran ışıktan bir an önce uzaklaşmaya başlıyor.

Aydınlatma diğer dekore malzemeleri gibi tasarımın önemli bir parçası olduğundan mütevellit tek başına dikkatleri üzerine toplamamalıdır. Aydınlatmada değişik renkler kullanıp konsept doğru bir şekilde tamamlanabilir.

Bu noktada üzerinde durmamız gereken bir diğer husus ise minimalist anlayıştır. Baharatçı dükkanınızın ya da marketinizin içerisindeki baharat reyonunun oldukça sade bir görüntü oluşturması hem insanların alacakları malzemeyi doğrudan doğruya kafası karışmadan görmesine hem de düzenli ve sade bir şekilde dizayn edilmiş raflar arasında rahatlık ile alışveriş yapmalarına imkân tanır.

Mağaza içerisinde binlerce ürün sergileyip çok az satış yapmaktansa son derece az çeşitli fakat kaliteli ürünleri çok fazla satmak daha karlı bir yol olacaktır. Bunun için birbiriyle âdeta iç içe geçmiş olan ürünler insanların kafasını karıştıracağından dolayı minimalist raflar insanların rahat bir şekilde alışveriş yapıp mutlu bir şekilde dükkanınızdan ayrılmasını sağlar.


Hizmet Talep Formu