background

Bakliyat Mağazası Dekorasyonu

Hizmet Hakkında Kısa Bilgi

Mağaza dekorasyonu raf sistemleri ile satılmak istenen ürünleri ön plana çıkarmanın yanı sıra satışları arttırabilmek amacı ile özel tasarım detayları da içeriyor ise işte o zaman mağaza sahiplerinin yüzü gülecek demektir. Mağazaya uğrayan misafirlerini daha iyi hissettirmesi ile birlikte müşterilerinizi alışveriş yapmaya yönlendirecek ve tekrar mağazanızı ziyaret etmenizi sağlayacak bu özel tasarım şekilleri oldukça uzun bir zamandır pazarlama ve iç mimari ekiplerinin üzerinde çalışmış olduğu son derece mühim bir konudur. Bu konudan yola çıkarak siz değerli ziyaretçilerimiz için faydalı olmasını umduğumuz yazımızı hazırladık. Bu yazımızın içeriğinde satış odaklı olan bakliyat mağazası dekorasyonu nasıl olur ve mağaza tasarımı alışveriş oranını ne ölçüde etkiler gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Eğer sizler de bu soruların yanıtlarını almak istiyor iseniz lütfen yazımızı sonuna kadar okumaya devam edin.

background
Hizmet Detayı

Ürünü ortaya koyan mağaza dekorları kapıdan içeri girer girmez kendisini belli eden ve albenisi bol olan tasarımlardır. Müşteri ile olan ilk temasın istenilen düzeyde olabilmesi için giriş kısmındaki dekorasyonu iyi ayarlamak gerekir. Bunun ile birlikte mağaza tabelası ve vitrin dekorasyonu sonrasında ilk görülecek olan dekor mağazanın giriş dekoru olduğundan mütevellit ürünleri bu standın ön bölümüne koyarak fiyat skalasına son derece uygun bir düzenleme yapmaya başlamanıza mümkün olabilir.

Genel dekorasyona son derece uyumlu bir sunum ile yeni sezon ya da indirimli olup olmadığını dikkate almadan öne çıkarmak istemiş olduğunuz ve birbiri ile alakalı olan ürünleri giriş kapısının hemen ön tarafına koymak ve ürünleri yeni sahiplerine hızlı bir şekilde tanıtmak ise en ideal yöntemdir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en mühim nokta ise bu standın yolu ikiye ayıracak bir özellikte olması ve girişin önünü engellemesidir.

Bunun ile birlikte satışa odaklanan mağaza tasarımı uygulaması konusunda girişin sağ tarafında kalan kısmı çok ama çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. İnsanların doğasında sağ adım ile yürümeye başlamak ve sağ ille selamlaşmanın yanı sıra genellik ile yürür iken sağ tarafa bakmak gibi sağ yönlü davranışlar çoğunluktadır.

Bu bilgi bağlamında aynı dergilerde yer alan reklam sayfalarının ağırlık ile sağ bölümde olmasından dolayı sizlerin de mağazanın giriş kapısını baz alarak sağ tarafı ikinci görülecek alan olarak öne çıkartmanız gerekiyor.

 

DEKORATİF ÜRÜNLER

 

Güzellik için yalnızca cephede yer alan logonun ve vitrin süslemesinin yeterli olacağını söylemek doğru olmayabilir. Mağazanın satış sınıflamasına uygun durumda olan malzemedeki dekoratif üretimlerde, çeşitli aynalar ve görseller ile iç mekân logoları gibi ürünler hem güzel görünümü yani estetiği arttıracağı gibi hem de markanızı hatırlatan bir konsept meydana getirmenizi sağlar.


Hizmet Talep Formu