background

Medikal Mağazası Dekorasyonu

Hizmet Hakkında Kısa Bilgi

Medikal market açıp sağlık ürünleri satmak demek bir nevi sağlık ürünleri pazarlamak anlamına gelir. Fakat bu durum kesinlik ile eczaneler ile kesinlik ile karıştırılmaması gerekir. Zira eczacılar yalnızca ilaç satar iken medikal ürünler daha çok hastane personelleri için ya da ortopedik hastalığı gibi rahatsızlıkları bulunan kimseler için tabanlık, maske, alçı ve benzeri ürünler olarak bilinir.

background
Hizmet Detayı

Medikal market açıp satış yapmaya başlamak asıl olarak oldukça akıllıca bir iştir zira medikal marketlerin rekabet alanı eczaneler gibi değildir. Peki medikal ürünler satabilmek için ne yapmak gerekir?

 

Medikal market açabilmek için ilk olarak toptancı bulmak gerekir. Toptancıyı bulduktan sonra dükkanınızı seçmeniz ve dekorasyon işlemlerini yapmanız oldukça mühimdir. Sizler için hazırlamış olduğumuz medikal mağazası dekorasyon fikirleri bölümüne geçmeden evvel sizlere dükkanınızı hangi lokasyonda yani nerelerde açmanız gerektiğini söylememiz gerekiyor. Açacağınız medikal mağazalarını eczane yakınlarına ya da bir hastanenin ilerisine açmak sizler için oldukça iyi bir durum olur. Zira kar oranları oldukça yüksek olan medikal sağlık ürünleri kazançlarını katlayacağı gibi şurada unutulmaması gereken en önemli husus ise medikal marketlerin hedef kitlesi oldukça sınırlıdır. Sınırlıdır der iken kesinlik ile az gelir sağlar demek istemiyoruz. Zira bir ekmek üreten fırıncının hedef kitlesi bulunduğu yerdeki herkestir. Fakat medikal ürünler ancak hastahane çalışanları ya da belirgin bir rahatsızlığı bulunan kimseler tarafından satın alınacağı için daha dar bir alana hitap eder. Bundan dolayı bu alanın iyi seçilmesi satış kâr marjını arttıracaktır.

 

DEKORASYON FİKİRLERİ

 

İnsanlar tarafından tercih edilmek için ürünlerinizi en iyi biçimde sergilemelisiniz. Bundan dolayı oldukça kolay bir şekilde ulaşabilir bir yerde olmak gibi birçok etmen medikal mağazalardaki rekabeti doğrudan doğruya etkileri. Bir ürünü almak için parmaklarının ucuna basarak kolunu kaldırıp en üst rafa ulaşmaya çalışan bir insan elbette bir dahaki alışverişinde daha güzel bir raf düzenine sahip olan bir yeri seçecektir. Hatta bununla da kalmayacak çevresindeki insanlara sizin dükkanınıza gelmemesini tavsiye edecektir.

Ayrıca mağaza dekorasyonu konusunda aydınlatma, aksesuarların doğru bir yere konumlandırılması ve renk seçimi gibi durumlar da son derece mühimdir. Bütün bunlara ek olarak mekânın kokusuna da dikkat edilmesi son derece mühimdir. Bu dekorasyon işlemini tamamlayan unsurlar ise müşterilerin algısını doğrudan doğruya etkiler.

 

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 

Dükkanınıza gelen kimselerin kendilerini huzurlu ve rahat hissetmeleri oldukça mühimdir. Zira insanlar kendilerini iyi hissettikleri yerlere bir daha alışveriş yapmaya geleceklerdir. İnsanların kendilerini rahat hissetmesi için yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi aydınlatma ve aksesuarların doğru bir şekilde yerleştirilmesi son derece önemlidir fakat bunun yanı sıra dükkanınızın kokusu da oldukça önemli bir faktör olarak ortaya çıkar. Zira insanlar beğendikleri kokuları bir daha unutmayacakları gibi belki de en çok satacağınız ürün dükkanınız ile aynı kokan medikal ürünler olacaktır.


Hizmet Talep Formu