background

Otel Dekorasyonu

Hizmet Hakkında Kısa Bilgi

Oteller birçok insanın seyahat ettikleri yerlerde kullanmış oldukları konaklama alanlarıdır. Bundan mütevellit otel girişinden itibaren müşterisini rahat ettirmeli ve kendini sanki evinde imiş gibi hissettirmelidir. Buna ek olarak resepsiyon oldukça uygun bir alanda olmalı ve insanlar tarafından kolaylık ile bulunmamalıdır.

background
Hizmet Detayı

Ayrıca bir otelin dekorasyonunda ilk dikkat edilmesi gereken şey yalın bir bakış açışı ile dekore işlemlerinin yapılması gerekir. Otel dekore çalışmaları yapılır iken oldukça rahat ve ferah bir konaklama hizmeti yapılmalıdır. Gereksiz ve önemsiz detaylar ile müşterinin yorulmasına kesinlik ile imkân verilmemelidir. Bunun ile birlikte otelin girişinden odalara kadar uygun bir şekilde yapılan ışıklandırma ise hoş ve güzel bir hava yaratmalıdır. Otelin yer karoları ve duvar renkleri birbiriyle adeta uyum içerisinde olmalıdır. Aynalar otellerin ferah ve geniş bir alana dönüşmesini sağlar. Aynalar muhakkak kullanılmalı ve alan çağdaş ve modern bir görüntüye kavuşmalıdır.

 

BÜTÜNSELLİĞİN ÖNEMİ

 

Merdiven tırabzanları ise kesinlik ile bütünselliği bozmamalı ve otel dekorasyonunda klasik ve modern çizgileri bir arada kullanıp doyumsuz bir güzellikte mekanlar yaratabilir. Ayrıca otelin kafe, bar ve restoran gibi alanları değişik süslemeler ve renkler ile dikkat çeken mekanlara dönüştürülmesi ise son derece mühimdir. Kullanılmakta olan dekor ve renk süsleriyle unutulmaz mekanlar yaratıp konukların huzurlu ve rahat bir şekilde konaklamaları sağlanmalı ve yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi insanlara kendi evlerinde imiş gibi hissettirmek gerekir.

Bütün bunların yanı sıra oldukça kısa bir zaman zarfında pek çok insanın girdiği ve çıktığı otel odalarında dikkat edilmesi gereken ilk şey hijyen ve temizliktir. Bu neden ile otel odalarında oldukça kolay bir şekilde değiştirilmesi ve hızlı bir şekilde temizlenmesi mümkün olan malzeme ve mobilyalar kullanılması gerekir. Otel odası dekorasyonu ise kesinlik ile hijyen baz alınarak hazırlanması gereken önemli bir husustur. Hijyenden sonra müşterilerin aramış olduğu bir diğer özellik ise konfor olarak göze çarpar.

Oldukça rahat bir yatak, işlevsel malzemeler ve değişik ihtiyaçlara hitap edecek tarzdan oldukça ince düşünülmüş eşyalar bir otelin olmaz ise olmazı olarak bilinir. Kablosuz interneti klimayı, televizyonu saymıyoruz bile.

 

RENKLERİN PSİKOLOJİSİ

 

Renklerin psikoloji üzerindeki etkisi ise bilimsel olarak ortaya konmuştur. Otel odası dekorasyonu ise insanların ruh hallerine hitap edecek tarzdan renk kombinasyonları ile oluşturulmalı ve bu aşamada bilinçli davranılması gerekir.

Koku ise insanların ruh hallerini etkileyen önemli faktörlerin başında gelir. Otel odaları içerisinde ve hatta genel olarak otellerde rahatlatıcı kokular ve ferahlatıcı oda spreyleri kullanılması gerekir. Bunun ile birlikte otel odası dekorasyonu için kullanılan mobilya ve eşyaların kokuları ise ayrı bir özen istiyor.


Hizmet Talep Formu