background

Yöresel Ürün Mağazası Dekorasyonu

Hizmet Hakkında Kısa Bilgi

Yöresel ürün mağazaları günümüzde sürekli artmaya başlayan ve tüketicilerin sıklık ile ziyaret ettiği alanlardır. Son derece geniş bir ürün yelpazesi bulunan bu marketlerin bünyelerinde oldukça farklı ürünler bulunur. İhtiyaç duyulan ve insanların kendi memleket hasretlerini giderebilmek için ziyaret ettikleri bu alanların bir diğer artı özelliği ise birçok ürünü bir tek çatı altında bulundurmasından geliyor. Öyle ki hemen her yerde açılmaya başlanan yöresel ürün mağazaları bu alanda rekabetin artmasına sebep oluyor.

background
Hizmet Detayı

İnsanlar tarafından tercih edilmenin yanı sıra ürünlerin en iyi biçimde sergilenmesini sağlamak ve kolay ulaşabilir bir durumda olması gibi birçok etken market mağazalarında rekabeti etkiliyor. Bu rekabeti etkileyen bir diğer önemli husus ise market dekorasyonunun nasıl olduğu ile alakalıdır.

Bu mağazalara alışveriş yapmak için ziyaret eden kimselerin kendilerini huzurlu ve rahat hissetmeleri ise dükkanınıza tekrardan gelmesini sağlayacaktır. İnsanlar genellik ile alışveriş yapar iken kendilerini huzurlu hissetmek isteyeceklerdir. Kendilerini son derece rahatsız hissettiği zaman dükkanınızdan çıkacak olan kimseler elbette buraları yakınlarına tavsiye etmek ve tam tersine insanların bu dükkâna gitmemesi tavsiyende bulunacaktır.

 

MEKAN TASARIMI

 

Market dekorasyonu hususunda mühim olan bir diğer husus ise mağaza raflarının konumlandırılması ve seçilmesidir. Birbirinden değişik amaçlar için oldukça farklı boyutlarda ve değişik renklerde ve farklı ürünler kullanılarak üretilmiş raf sistemleri bulunuyor. Sözü edilmiş olan bu market raf sistemlerinin hangilerinin yöresel ürün dekorasyonunda maksimum ürün stoku ve teşhir olanağı sağlayacağının da göz önüne alınması gerekir. Market dekorasyonu konusunda ürünlerin raf sistemlerine konumlandırılmasına da ayrı bir dikkat çekilmesi gerekir.

Birçok pazarlama uzmanı ise market ve mağaza içlerinde ürünlerin doğru bir şekilde konumlandırılmasının satış konusunda ne kadar etkili olduğunun farkındadır. Mağaza dekorasyonu hususunda aydınlatma, aksesuarların konumlandırılması ve renk seçimi de ayrı bir öneme sahiptir. Bu dekorasyon işlemini tamamlayan unsurlar müşterilerin algılarında son derece mühim bir etkiye sahiptir.

 

RAF DÜZENİ

 

Mağaza içi satışlarda her şeyden evvel raf düzeni gelir. Ürünün satılacak ya da var olan satışları arttıracak olanlar yine raf sistemleri olacaktır. Üstün körü düşünüldüğü vakit basit bir düşünce imiş gelse de bu konu son derece önemlidir.

Ürünlerin daha farklı, çeşitli ve ihtiyaca yönelik olmasının yanı sıra albenili göstermesini sağlayan rafların dizaynı, kalitesi ve şıklığı olmaktadır. Ayrıca marketinizi açmaya karar verdikten sonra eğer harika bir dekorasyona sahip olmak istiyor iseniz bu noktada görünüşten ziyade müşterilerin hoşuna giden ve onların alışveriş yapmasını kolaylaştıran tasarımları seçmeniz gerekir.

Mağazanın zemin ve duvar renklerine göre ise ayrı bir raf sistemi modeli seçmeniz gerekiyor. Açık renkli zemine ya da duvara sahip iseniz çelik raf sistemlerini kullanmanız daha doğru olacak iken ahşap veya plastik raf sistemlerini ise koyu renkler ile daha uyumlu kullanabilirsiniz.


Hizmet Talep Formu